Genel Başkanımız Ömer YILMAZ, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanan yeni Taşeron düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Genel Başkanımız Ömer YILMAZ yaptığı açıklamada; “Uzun zamandır gündemimizi meşgul eden ve Ülkemizin ciddi bir sıkıntısı olan Taşeron sorunu konusunda Cumhurbaşkanımız müjdeli bir haber verdi. Yapılan yeni düzenleme sayesinde hiçbir çalışanımız mağdur olmayacak, kim nerede çalışıyorsa işlerine süresiz olarak devam edecek ve herhangi bir hak kaybı yaşamayacaklar. Yine sendikalı olacaklar, yine kıdem tazminatlarını alacaklar ve yine ikramiyelerini alacaklar. Mevsimlik işçiler için de alınan karar memnuniyet verici. 5 ay 29 günden fazla çalışamayan mevsimlik işçilerimiz artık 9 ay 29 güne kadar çalışacaklar. HAK-İŞ olarak arkadaşlarımızın tamamının 12 ay süre ile çalışmalarını talep ediyorduk. Ancak bu düzenleme de önemli bir gelişmedir. Önemli bir adımdır. 4 C statüsünde çalışanların yaşadığı bir karmaşa vardı. Bu arkadaşlarımız 4 B statüsüne alınmış oluyor. Yani mevcuttan daha iyi bir düzenleme yapılmış oluyor. Artık taşeronda aracı olmayacak ve işçi kardeşlerimiz  iş kaybı yaşamayacak. Öz Güven-Sen Sendikası olarak Taşerona kadro verilmesi konusundaki yoğun çalışma ve mücadelesinden dolayı Başta HAK-İŞ Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Mahmut ARSLAN’a teşekkür eder, Şükranlarımızı sunarız. Bu süreçte desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza ve emeği geçen tüm hükümet yetkililerimize teşekkür ediyorum.

Yapılacak olan düzenlemelerden dolayı Hükümetimizi tebrik ediyorum, taşeron çalışanlarımıza hayırlı olsun dileğinde bulunuyorum. Sendikalarımıza üye olan birlikte mücadele yürüttüğünüz taşeron, geçici ve mevsimlik işçi olan yürekli emekçi kardeşlerime de ayrıca teşekkür ediyorum.