HAK-İŞ / OZ GUVEN -SEN SENDIKASI GENEL BAŞKANLIĞI olarak:

Sivas Numune Hastanesinde Görevini İfa Ederken Özel Güvenlik Görevlisi Emekçi Kardeşlerimize Yönelik Şiddeti Esefle Kınıyoruz.

Özel güvenlik görevlisi olarak görevlerini büyük bir hassasiyetle yerine getiren, sağlık çalışanlarının ve hastaların canlarını, canları pahasına koruyan özel güvenlik görevlisi kardeşlerimize geçen hafta ve dün itibariyle hasta yakınları tarafından, saldırıda bulunulmuştur. Bu saldırı sonucunda 3 kardeşimiz darp edilmiş olup bu olaya müteakip emekçi kardeşlerimiz tarafından darp raporu alınarak hukuki süreç başlatılmıştır.

Alın teriyle gece gündüz demeden çalışarak evine ekmek götüren emekçilerimiz hasta yakınlarınca canavarca bir hisle vücutlarının farklı bölgelerinde kemik kırıklarına varan bir şiddet ile karşı karşıya kalmıştır.

İNSANLIĞA HİZMET EDEN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE VE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK ŞİDDETİ HİÇBİR VİCDAN KABUL EDEMEZ.

Ülke genelinde, Özel Güvenlik Görevlisi emekçilerine şiddet artarak devam etmektedir. Özellikle Sağlık sektöründe emekçilerimize yönelik şiddetin son bulması, işyerlerinde güvenle görevlerini ifa edebilmeleri için caydırıcı yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi talebimizi bir kez daha yeniliyoruz.

Sağlık alanında ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİNE YÖNELİK yaşanan her şiddet olayı, sağlık hizmetlerini aksatmakta ve sağlık çalışanlarıyla halkımızın arasını açmaktadır.

Halkımızı bu konuda sağduyulu olmaya, kendisine hizmet eden can güvenliklerini hiçe sayarak güvenli bir ortamda sağlık hizmetlerinin gerçekleşmesi yolunda emek veren Özel Güvenlik Görevlilerine sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Sivas Numune Hastanesi’nde ve diğer işyerlerimizde alın teri ile ekmeklerini kazanan işçilerimize yönelik tüm şiddet olaylarını lanetliyor ve her türlü şiddet failinin en ağır şekilde cezalandırılması için ÖZ GÜVEN SEN Sendikası olarak HUKUKİ SÜRECİN takipçisi olacağımıza SÖZ VERİYORUZ.
Sizleri saygıyla selamlıyoruz.

HAKKINIZ BİZE EMANET!

HAK-İŞ / ÖZ GÜVEN-SEN SENDİKASI
GENEL YÖNETİM KURULU ADINA
ÖMER YILMAZ
Genel Başkan