Sendikamız ÖZ GÜVEN-SEN tarafından düzenlenen Güngören Belediyesi ile Zeytinburnu Belediyesinde görev yapan Özel Güvenlik Görevlisi üyelerimize yönelik Meslek ve Hizmet içi Eğitim Programı 16-17 Kasım 2021 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Eğitim Seminerimize Sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali SİPAHİ, Genel Sekreterimiz Hasan KOÇ, Genel Koordinatörümüz Serdar ÖZKUL, Marmara Bölge Başkanımız Ferhat KARABULUT, İstanbul İl Başkanımız Hüseyin İPEK ve 1.sınıf Emniyet Müdürü Sayın İzzet TUNA ile 1. Sınıf Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Ali KESKİNKILIÇ ve Kurumların idari yetkilileri ile Özel Güvenlik Görevlisi üyelerimiz katıldı.

İLKLERİN SENDİKASI ÖZ GÜVEN SEN DEN BİR YENİLİK DAHA

Üyelerimize yönelik Savunma ve Güvenlik iş kolunda ve sendikal alanda maddi ve manevi kazanımlara imza atan öncü lider sendikamız, örgütlü olduğumuz işyerlerimizde Hizmet içi Eğitim faaliyetleri ile bir ilke daha imza attı.

Sendikamız tarafından organize edilen Özel Güvenlik Mesleğimize yönelik Hizmet İçi Eğitim Seminerleri İstanbul ilimizin güzide ilçelerinden Güngören Belediyesi ile start alarak Zeytinburnu Belediyesi ile devam edildi.

Özel Güvenlik Görevlisi üyelerimize yönelik Mesleki ve Kişisel Gelişim hizmet içi eğitimleri, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine dair kanun ve ilgili yönetmelikler ile mevzuatlar çerçevesinde İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanlığından Emekli  1.sınıf Emniyet Müdürü Sayın İzzet TUNA ile 1. Sınıf Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Ali KESKİNKILIÇ tarafından verilmektedir.

Güngören Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi Hizmet binası seminer salonlarında 16/17.11.2021 tarihlerinde saat 10.00 da gerçekleştirilen 1. Gurup eğitim seminerinin öğleden önceki 1.oturumu İstanbul İl Başkanımız Hüseyin İPEK sunumu ile başlayarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal marşı okunmasıyla devam etmiştir. 

Programın açış konuşmasında Sendikamızın Genel Sekreteri Sayın Hasan KOÇ çalışma hayatı ve sendikal süreç içerisinde bir ilki gerçekleştirdiklerini ve Özel Güvenlik sektörümüzde değerli üyelerimizin bu tarz seminerlere katılımının hem kişisel gelişim için hem de kamusal alandaki belediye vb işyerlerimizdeki Özel Güvenlik olarak verilen hizmetin kalitesini yükseltmesi açısından önemini belirterek bu tür faaliyetlerimizin devam edeceğini vurguladı. Eğitime 1.sınıf Emniyet müdürü Sayın İzzet TUNA tarafından Özel Güvenlik Hukuku, Genel Kollukla İlişkiler – KAAN ve Güvenlik Farkındalığı dersleri ile devam edildi. Eğitimin öğleden sonraki 2.oturumunda 1.sınıf Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Ali  KESKİNKILIÇ tarafından Etkili İletişim, Stres-Problem çözme dersleri ile devam edildi. 

Ders konularının bitimi ile Saat 15.00 te katılımcılara Genel Başkanımız Ömer YILMAZ imzalı eğitim Sertifikaları Emniyet Müdürlerimiz ile sendikamızın Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali SİPAHİ, Genel Sekreterimiz Hasan KOÇ ve Genel Koordinatörümüz Serdar ÖZKUL tarafından takdimleri yapılarak eğitim programı sona erdi.