Özel Güvenlik ve Koruma İşçileri Sendikası ÖZ GÜVEN-SEN Sendikamız 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde görev yapan Özel Güvenlik Görevlisi Kadın üyelerimizle İBB Zeytinburnu Çırpıcı Sosyal Tesislerinde 4 Mart 2022 Cuma günü biraraya geldi.

Program başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için Saygı duruşu ve akabinde İstiklal marşımızın okunması ile başladı.

Programa Hak-İş Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mahmut Arslan, Öz Güven-Sen Sendikamızın Genel Başkanı Ömer Yılmaz, Genel Başkan Vekilimiz Murat Ünal, Genel Başkan Yardımcılarımız Mehmet Ali Sipahi, Ümit Yalçın, Genel Sekreterimiz Hasan Koç, Genel Koordinatörümüz Serdar Özkul , Marmara Bölge Başkanımız Ferhat Karabulut, İstanbul İl Başkanımız Hüseyin İpek, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin, Hak-İş İstanbul İl Başkanı Mustafa İluk, Konfederasyonumuzun İstanbul Şube Başkanları, İstgüven İstanbul Güvenlik AŞ Genel Müdürü Ahmet Can Buğday, Bahçelievler Belediyesi Bahpaş AŞ Genel Müdürü Özgün Fırtına Öz Güven-Sen Marmara Bölgesi Kadın Komite başkanımız Meryem Sarı ve üyelerimiz katıldı.

Hak-İş Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mahmut Arslan, Özel Güvenlik Görevlisi kadın emekçilerinin gününü kutlayarak, Öz Güven-Sen Sendikamıza düzenlediği etkinlik nedeniyle teşekkür etti.

Arslan, HAK-İŞ’in 46 yıldır ilkeli ve onurlu duruşundan hiçbir zaman taviz vermeden yoluna devam ettiğini belirterek, “Toplumdaki, sendikal hareketteki, milli meselelerdeki duruşumuz, ülkemizin bütünlüğü, birliği için yaptığımız ve ortaya koyduğumuz çalışmaların bütün toplamı HAK-İŞ’i oluşturuyor. O yüzden HAK-İŞ’in başarısını Türkiye’nin başarısı, HAK-İŞ’in gücünü Türkiye’nin gücü olarak görüyoruz. HAK-İŞ’in aslında emek hareketinin gücü olduğuna inanıyoruz. Çünkü biz bu hareketin tam ortasında ve merkezindeyiz” dedi.

Öz Güven-Sen Sendikamızın Genel Başkanı Ömer Yılmaz konuşmasında, Kentimizin huzur ve güvenliğinin temininde 7/24 mesai mefhumu gözetmeksizin, Ailesinin ve kendi hayatlarından feragat göstererek görevlerini ifa eden cefakarca yerine getiren Özel Güvenlik Görevlisi Kadın Üyelerimizin çalışma hayatı içerisinde karşılaştıkları sorunlar ile ilgili her zaman yakından ilgilendiklerini, yakın zamanda Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının yayımladığı kılık kıyafet yönergesinde üyelerimizin istek ve talepleri doğrultusunda değişiklik yapılmasına öncü olduklarını, Güvenlik ve Savunma iş kolunda ülkemizde en çok kadın üyesi olan sendikanın Öz Güven Sendikası olduğunu ve bu sayının daha da artması İçin çalıştıklarını beyan ettiler. Ayrıca Hak İş Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mahmut Arslan’a verdiği destekten dolayı ve Programa katılım gösteren Yöneticilerimize ve tüm kadın üyelerimize teşekkür etti.

Program Özel Güvenlik Görevlisi Kadın üyelerimiz tarafından misafirlere çiçek takdimi ile sona erdi.