Korona virüsünün yayılım hızına paralel olarak kamu otoritesi gerekli zorunlu tedbirleri almaktadır. Alınan tedbirler kamunun güvenliğini sağlayan, Güvenlik Görevlileri başta olmak üzere, tüm çalışanların ekonomik ve çalışma haklarını göz ardı etmemelidir. 

Milli ve manevi değerleri son derece güçlü ve temsil etmekten gurur duyduğumuz Güvenlik Görevlilerinin bilim insanlarının çağrılarına uyarak kendilerini korumalarınıda önemle rica ediyoruz.

“Evde Kal Sağlıklı Kal" sloganları ile evlerimizde yaşanması istenilen bu zamanda, imkânlar ölçüsünde bu uygulamaya katkı sunulmasını, öneriyoruz ve destekliyoruz. 

Bu zor koşullarda salgının kendileri için de risk olduğunun farkında olmasına rağmen, çalışmak zorunda olan ülkemizin fedakâr Güvenlik Görevlilerine azami koruma önlemleri içinde çalışma koşullarının sağlanması için çaba göstermekteyiz.

Örgütlü olduğumuz işyeri ve işletmelerde işçi sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulup uyulmadığı konusunda sürekli temsilcilerimiz ile istişare halindeyiz.

Yaşanan bu süreç içerisinde üyelerimizin ekonomik hak kaybına uğramaması için azami dikkat ve özen gösterilerek, üyelerimiz yalnız bırakılmamaktadır.

Salgının oluşturduğu yeni gerçekler ışığında mekân olarak birlikte çalışmanın azaldığı bir toplumsal yapıda, tek tek ama birlikte olmanın yol ve yöntemlerini oluşturmaktayız.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan bu zorlu süreci milletçe hep birlikte aşacağız. Tüm dünya biraz tartaklanacak ama yine de güneşli güzel günlere doğru yol alacağız.

Bu bakımdan; mecbur olmadıkça dışarı çıkmayalım. Sağlık Bakanımızın ve Bilim Kurulunun açıklamalarına riayet edelim. Tedbiri elden asla bırakmayalım. Millet olarak bu illetin üstesinden hep birlikte geleceğiz 

Ömer YILMAZ 
Genel Başkan