HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, İsrail’in Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate ve Filistin halkına yönelik saldırısını İsrail Büyükelçiliği Rezidansı önünde düzenlediğimiz eylemle kınadık.

Öz Güven-Sen Sendikası Genel Başkanımız Ömer YILMAZ, Genel Başkan Vekilimiz Murat Ünal, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Ali SİPAHİ ve Ümit YALÇIN, HAK-İŞ Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HİZMET-İŞ Sendikası Kurucu Genel Başkanımız ve HAK-İŞ Filistin ve Kudüs’e Destek Sendikal Dayanışma Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı  Av. Hüseyin Öz,  HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Dr. Osman Yıldız,  HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Güner, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Başkan ve Yönetim kurulu üyeleri ile 11 Mayıs 2021 tarihinde İsrail’in Filistinlilere yönelik katliamlarını protesto etmek ve Filistinlilere destek vermek amacıyla İsrail Büyükelçiliği Rezidansı önünde buluştu.

Seğmenler Parkı önünde toplanan HAK-İŞ heyeti, “İşçiler Filistin’in Yanında, Gazze’ye Selam Direnişe Devam, Türkiye Filistin Omuz Omuza, Kudüs, Filistin’in başkentidir. Filistin’e Selam Direnişe Devam” sloganları eşliğinde İsrail Büyükelçiliği Rezidansı önüne yürüdü.

Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları, İsrail Büyükelçiliği Rezidansı önüne siyah çelenk bıraktı. Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Konfederasyonumuzun yüzbinlerce üyesini temsilen arkadaşlarımızla buradayız. Terör devleti İsrail’in saldırılarını kınamak ve protesto etmek amacıyla elçilik konutuna sembolik olarak siyah çelengimizi bıraktık” diye konuştu.

Öz Güven-Sen Sendikası