HAK-İŞ, ADALET NÖBETLERİNE DEVAM EDİYOR
Konfederasyonumuz HAK-İŞ Sincan Cezaevi Kampüsü önünde oluşturulan Ankara Platformu kapsamında Adalet Nöbetini aralıksız olarak sürdürmektedir.
HAK-İŞ Yönetim Kurulunda alınan karar doğrultusunda yargılanmaları hala devam eden FETÖ’cü hainlerin davalarında müdahil olma kararı almış ve bu talebimizi mahkemeye sunmuştuk.
Öz Güven Sen. Sendikası Genel Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu olarak çok sayıda üyemizle birlikte ve konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri, sendikalarımızın hukuk müşavirleri, 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerin katılımıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdik.
7 Ağustos 2017 tarihinde Sincan Cezaevi Kampüsü önünde HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve üyelerimiz “Şehitler ölmez vatan bölünmez” ve “İdam isteriz” sloganları eşliğinde gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Bugün burada 15 Temmuz Türkiye’yi işgal ve hain darbe girişimine bulaşan katillerin, teröristleri, hainleri protesto etmek, şehit yakınları ve gazilerimizle dayanışma içerisinde olmak için burada toplandık” dedi.