Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Toplu İş Sözleşmesi  imza törenine Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Genel Sekreter Zafer Aynalı, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları,  Özgüven-Sen Sendikamız  Erzurum İl Başkanımız Haluk Eren,  HAK-İŞ Erzurum İl Başkanı ve aynı zamanda Hizmet-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Şahin Girmenç, ve çok sayıda belediye çalışanı katıldı.
Başkan Sekmen, burada yaptığı konuşmada, işçilere yönelerek, “Bir husus var ki; onu asla inkâr edemez ve görmezden gelemeyiz. Bu husus ki; içinde emek var, gayret var. İçinde güç var, kuvvet var. İçinde hulusi niyetle çarpan kalpler var, samimiyet var, şükür var, hareket var, bereket var. İşte bu husus değerli kardeşlerim; Sizlerin alın teridir, emeğinizdir, çabanızdır” dedi.

“İŞÇİLERİMİZ BAŞIMIZIN TACIDIR”

“Yürüdüğümüz yoldaki her karışta, sokaklarda, caddelerde ve kaldırımlardaki her bir taşta, yeşilde, çiçekte, bahçede ve parkta; öyle ki yapılardaki harçta bile işçilerimizin parmak izleriniz var” diyen Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz gerçekten çok şanslı bir yönetimiz. Çünkü gerek kurum içerisinde ve gerekse dışında, emekleriyle ve özverileriyle karıncaları bile kıskandıran sizin gibi çalışanlarımız var, kardeşlerimiz var. Allah, bu gayretlerinizi daim, ocaklarınızı kaim kılsın inşallah. Sizlerdeki bu azim ve gayret oldukça, sizlerdeki bu samimiyet ve iyi niyet sürdükçe, bizim Erzurum’da üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir iş kalmayacak inşallah."

İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi yapılan kazanımlar hayırlı ve uğurlu olsun. Şunu özellikle bilmenizi istiyorum ki: emeğinizin karşılığı bizim için elbette paha biçilemeyecek kadar değerli ve kıymetlidir. Öyle ki; akıttığınız her bir damla alın teri bile bizim gözümüzde bir mücevher tanesidir.  Dolayısıyla maaş artışları hususunda elimizden geleni yaptığımızı ve tüm imkânlarımızı zorladığımızı da, buradan bütün samimiyetimle ifade etmek istiyorum.  Diyerek konuşmalarını tamamladı. 

Toplu İş Sözleşmesinin Erzurum Büyükşehir Belediyesinde çalışan üyelerimize, Sendikamıza, HAK-İŞ Konfederasyonumuza hayırlı olmasını dileriz. 

Toplu İş Sözleşmesi müzakeresinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.